Iirlased ei toetanud valitsuse ettepanekut senat laiali saata

Napi hääleenamusega (51,7 protsenti 48,3 vastu) ütlesid iirlased, et ei toeta valitsuse ettepanekut senat laiali saata. Sellele vaatamata nõuavad paljud ülemkoja põhjalikku reformimist, eelkõige senaatorite valimiste märgatavalt demokraatlikumaks muutmist.

Võimalik, et tõsiselt vastu näppe saanud valitsusjuhil tuleb Iiri meedias “20 miljoni euroseks egotripiks” ristitud avantüüri järel alluda tugevale survele tagasi astuda, sest valitsusvastane meelsus Dublinis ja mitmes maakonnas on kaunis kõrgele kerkinud.

Tundub, et tubli mõttekoht on ka küsitlejatel, sest arvamusuuringud näitasid senati laialisaatjate leeri üsna arvestatavat ülekaalu veel nädal enne referendumit.
Siiski, teise referendumiküsimuse tulemus peegeldas küsitlustest selgunud proportsiooni üsna adekvaatselt, apellatsioonikohtu asutamise toetajaid oli pea kaks korda rohkem.

Iirlased näitasid taaskord oma võitlusvaimu ning ilmselt paljudes pubides kõlas rahvahääletuse tulemuste avalikustamise järel laupäeva õhtul ja ööl “Sláinte!” varasemaga võrreldes mõnevõrra erilisemalt, uut parlamendireformi oodates vahest ka märksa lootusrikkamalt.

Pohmell tuleb hommikul aga igal juhul kõigile, erinev on ainult sellega toimetulek.